Finalizace krajiny Kořenov - březen 2021

Období pandemie COVID-19 je z mnoha pohledů nepříjemná a dlouhá zkušenost. Pandemie mnoho oborů zastavila a jiné zpomalila. Na druhou stranu jsou ale oblasti, kterým pandemie prospěla. A troufám si říct, že modelařina je jedna z těch oblastí, která byla ovlivněna pozitivně. Těm šťastnějším totiž zbydou peníze, které neutratí za dovolené, výlety, nákupy v obchodních centrech apod. I toho času je díky lockdownům na modelařinu více. 
 
V první vlně v dubnu 2020 jsem modelařil ještě na modulech v naději, že se s moduly podívám do Stöllnitz v Německu nebo alespoň na FREMO 2020 v Praze. S pokračující pandemií jsem své úsilí ale přesměroval na domácí kolejiště. Důvod je zřejmý. Veškerá modulová setkání jsou buď zrušena rovnou a nebo po přípravách jsou rušena následně. Takový osud postihl setkání v Divišově, Roudnici a i dánském Börkopu.
 
Domácí kolejiště stavím pro své syny a s ohledem na to, že v době psaní tohoto článku je jim 16, 12 a 10 let, tak už by nemuseli ocenit kolejiště vůbec. I tak už plně ocení kolejiště jen nejmladší syn. Už od roku 2017 je kolejiště zprovozněno po elektrické i počítačové stránce. Jen jsem následně využil nabídku na životní šanci v zaměstnání. Výsledkem bylo odložení modelařiny na dva roky "k ledu". Občas jsem se dostal k domečkům.
Konce roku 2020 jsem začal studovat, jak udělat realistickou řeku. O jejím vzniku je více v samostatném článku zde. Realizace probíhala v lednu 2021.
Kvůli řece jsem v minulých letech dlouho nebyl schopen postoupit. Nakonec se ukázalo, že díky internetovým návodům je to řešitelný problém.
Realistickou krajinu s foliážemi Model-Scene a Polák umí lépe manželka než já. Když se do toho vrhne, jde jí práce od ruky. Stejně dobře jí jde i práce se stromy Moel-Scene a i těmi z Aukra. Listnaté stromy si vyrábíme sami podle návodu na www.mnitka.com.
 
Pěkný model dělá hlavně patina a potom detaily. Hodně rád mám lampy od firmy Dominik. Dají se koupit v prodejně www.modelloko.cz.
 
Koupil jsem drobné detaily, jako třeba turistickou mapu, rozcestníky apod.
Poslední fází jsou postavy, které oživí kolejiště.