Drobná nehoda

V dubnu 2021 došlo k menší nehodě :-). Kluci rychle rostou, a když začnou blbnout, mají celkem energii. Výsledkem bylo, že se jim povedlo přelomit desku držící matraci a dokonce i podpůrnou MDF, která držela na 5 vrtutech! 
No jediným štěstím bylo, že v té době byl segment Kořenov z postele vyndán. Jinak by asi několik stromů, domů a lamp padlo... Možná i nádražní budova by dostala zásah...
 

Tak jako jiné nehody, je to součet několika okolností. Jednou z nich je, že v MDF byla v daném místě drť i z větších kousků.
 
Stál jsem před složitým rozhodnutím, jak nehodu vyřešit. Na jednu stranu se MDF deska osvědčila, protože se přes ní nepráší a lze na ní nalepit název stanic. Naopak ale ze zdravotního hlediska není pro spaní vhodná. Dokud byli synové menší a lehčí, tak nevadil tvrdý podklad. Jenže klukům je již 10 a 13 let. Další nevýhodou původního řešení otevírání bylo, že pružinový mechanismus neudržel desku s matrací otevřenou. Musel jsem tam vždy dávat podpěru, která kolejiště hyzdila.
 
 
Nové řešení mi doporučil můj dodavatel nábytku. Zmínil, že má lamelový rošt, který drží písty. Tak jsem je objednal. Bohužel díky COVIDu nebylo možné se na rošt podívat. Po rozbalení jsem zjistil, že kvůli pevnosti má rošt dvě prkna příčně nad kolejištěm. Esteticky to není ideální, ale zase bude krajina více ochráněna. 
 
Ještě budu hledat řešení, zda se jich nějak nezbavit. Výhrou ale je, že písty skutečně udrží rošt i s matrací otevřenou.