Fleischmann točna 9152
Pro Kořenov jsem se rozhodl použít točnu Fleischmann, přesto, že je větší než předloha. Důvodem je, že jí již mám a že je snadno digitalizovatelná.
Dvě níže uvedená videa mi pomohla zprovoznit točnu.
Ovládání točny Fleischman přes dekodér LDT TT-DEC se Z21
www.youtube.com/watch?v=f85ocKDF5RQ
Ovládání točny Fleischman přes dekodér LDT TT-DEC
https://www.youtube.com/watch?v=fNSoB2P0GdY
Díky návodům Martina Pinty https://www.lokopin.wz.cz/body.htm a Zdeňka Řešátka a hledáním po internetu jsem naprogramoval točnu Fleischamann s dekodérem LDT TT-DEC.
Bylo to těžší než jsem čekal a musím dát Martinovi Pintovy za pravdu, že je to náročné na trpělivost mojí i točny. Mojí hlavní chybou bylo, že jsem se dlouho snažil programovat točnu proti směru hodinových ručiček (více paprsků v dané polovině točny). To se ukázalo jako nemožné. V originál
návodu to není zdůrazněno, ale je nutné programovat po směru hodinových ručiček!
V návodu je tento obrázek :
Ten pomohl! V tištěném návodu dodaném před lety k dekodéru TT-DEC byl obrázek v jiné části návodu (točny Märklin). V novém návodu na webu výrobce je již návod přehednější:
https://www.ldt-infocenter.com/dokuwiki/_media/en/anleitungen/ttdec_06_13_en.pdf
Pokud jsem programoval po směru hodin, už to zafungovalo. Někdy drobnost zkomlikuje celkem snadnou práci.
Nejlépe se mi programovalo s centrálou Digikeijs DR5000 doplněnou o ovladač DT402. Jde programovat i z TrainControlleru. Nejhorší je to ze Z21 díky absenci rozlišení tlačítek při programování. Navíc je u Z21 posun DCC adres o 4 níže. Takže točna nemá adresu 225, ale 221! Tento problém u DR5000 není.