Diskusní téma: Kniha návštěv

Ovládání MGP

Milan | 28.05.2021

18. 4. 2021, 15:16
milan email
Dobrý den P. Honzo
Mám ve výstavbě domácí segmentové kolejiště. Základem neboli začátkem je stanice o čtyřech kolejí. Dvě staniční jedna manipulační jedna koncová staniční, malou remízou a dvemi kusymi kolejemi pro nakladku.
Pro začátek, abych se zaučil bych možná zvolil skupinové návěstidla odj. a vjezdové. Samozřejmě plánuji otvírání vrat a několik výkolejek. Nyní nevím jestli použít zobrazení obsazené koleje když to mohu posoudit vizuálně, ale zase v závislosti (aby systém věděl že někde je obsazená kolej) asi ano.
A tak prosím, co vše potřebuji k vybudování takovéto stanice.
Dostanu podrobný popis zapojení?
Myslím navodne schéma pro úplné začátečníky. Bojím se abych zapojení zvládl.
Samozřejmě jaká je cena setu nebo jednotlivých částí?
Děkuji za vysvětlení a radu.
Milan B.

Re: Ovládání MGP

Honza | 07.06.2021

V dohledné době uveřejníme článek, který odpoví na všchny zde položené otázky.

PIKO

Milda | 21.03.2021

Jsem rád, že jsem narazil na Vaší www. Mám doma, vláčky cca 40 let staré. Chci je trochu modernizovat . Je to staré dobré PIKO . Sháním LEVOU funkční ELEKTRICKOU výhybku. Také bych potřeboval OBLOUK asi R1 , nebo R2 a KONCOVÉ ZARÁŽEDLO . Může mi, někdo pomoci ?
děkuji Milda
duhounek@seznam.cz

Re: PIKO

Dan | 22.03.2021

Ahoj Mildo,
obecně nedoporučuji používat staré kolejivo PIKO. Jsou u něj problémy s korozí, a tím spolehlivostí. Občas jde koupit na www.modelbazar.cz.Lepší máš koupit kolejivo nové. To co ušetříš na začátku použitím PIKO, to Ti přinese násobně starostí v budoucnu. Dan

Re: Re: PIKO

Milda | 27.03.2021

Ahoj Dane,
doma mám staré vláčky , právě že PIKO. Chci k tomu dodělat slepou kolej. Proto sháním výhybku, pár kolejí a zarážedlo . Tak to chci trochu rozšířit. Je škoda, že tu nejde přidat foto, nebo video. Jináč bych poslal foto . Proto sháním, po bazarech a výprodejích. Tak jsem se rozhodl, zkusit štěstí, také zde.

MGP

Matej Ferencei | 21.12.2020

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na MGP je možné pripojiť detektory voľnosti DET 2? Vytvára to po postavení cesty aj nejaký záver vyhybiek? A má možnosť ovládať pri stavaní cesty aj príslušenstvo konkrétne priecestie na zhlavi. Ďakujem

Re: MGP

Dan | 08.01.2021

Zdravím,
k MGP nelze připojit uvedený detektor DET 2. Závislosti lze nastavit a další podmínky a návaznosti také.

pouliční osvětlení

Oto | 09.11.2020

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na lampy Dominik, pokud bych potřeboval větší množství/ cca.100 kusů/. Zdroj - žlutý - je LED?
Dík za info. Ota
nechansky@seznam.cz

Re: pouliční osvětlení

Dan | 12.11.2020

Dobrý den Oto,
jediné místo, kde lze lampy Dominik koupit je Model-loko v Praze na Lehovci. Maji je ale jen příležitostně a maximálně desítky. Dan

MGP

Jura | 29.09.2019

Dobrý večer. Zajímá mne MGP. Máte to pěkně popsáno. Jen bych se chtěl zeptat na dekodér signálu. Na stránkách nabízí jen signální soustavu Německa, Dánska, Švédska. Musí se tedy při objednávce do poznámek napsat Czech signal decoder? Pokud ho dělají, nevím proč ho nenabízí? A ještě nerozumím.Tento dekodér umí 10 návěstidel, musí se ale dokoupit řídicí karta, a ty jsou 3led,6led a 12 led. Rozumím tedy tomu správně, že když si koupím tu pro 12 led tak můžu na ní zapojit 3 návěstidla která jsou 4signální?(4led)? A jak to prosím probíhá s palatbou? Nikde tam nevidím možnost volby. Děkuji Jura.

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek