Diskusní téma: Kniha návštěv

Ovládání MGP

Milan | 28.05.2021

18. 4. 2021, 15:16
milan email
Dobrý den P. Honzo
Mám ve výstavbě domácí segmentové kolejiště. Základem neboli začátkem je stanice o čtyřech kolejí. Dvě staniční jedna manipulační jedna koncová staniční, malou remízou a dvemi kusymi kolejemi pro nakladku.
Pro začátek, abych se zaučil bych možná zvolil skupinové návěstidla odj. a vjezdové. Samozřejmě plánuji otvírání vrat a několik výkolejek. Nyní nevím jestli použít zobrazení obsazené koleje když to mohu posoudit vizuálně, ale zase v závislosti (aby systém věděl že někde je obsazená kolej) asi ano.
A tak prosím, co vše potřebuji k vybudování takovéto stanice.
Dostanu podrobný popis zapojení?
Myslím navodne schéma pro úplné začátečníky. Bojím se abych zapojení zvládl.
Samozřejmě jaká je cena setu nebo jednotlivých částí?
Děkuji za vysvětlení a radu.
Milan B.

Re: Ovládání MGP

Honza | 07.06.2021

V dohledné době uveřejníme článek, který odpoví na všchny zde položené otázky.

Re: Re: Ovládání MGP

Milan B. | 02.07.2023

Honzo Děkuji!!! Toto letí :D. Začnu článek pořádně studovat. Můj úmysl byl původně použit "TCO", bohužel výroba je ukončena. MGP jsem občas sledoval i na Švédských stránkách a zřejmě je to zatím jeden kompletní ucelená "stavebnice" pro ovládání.
Děkuji. Milan

PIKO

Milda | 21.03.2021

Jsem rád, že jsem narazil na Vaší www. Mám doma, vláčky cca 40 let staré. Chci je trochu modernizovat . Je to staré dobré PIKO . Sháním LEVOU funkční ELEKTRICKOU výhybku. Také bych potřeboval OBLOUK asi R1 , nebo R2 a KONCOVÉ ZARÁŽEDLO . Může mi, někdo pomoci ?
děkuji Milda
duhounek@seznam.cz

Re: PIKO

Dan | 22.03.2021

Ahoj Mildo,
obecně nedoporučuji používat staré kolejivo PIKO. Jsou u něj problémy s korozí, a tím spolehlivostí. Občas jde koupit na www.modelbazar.cz.Lepší máš koupit kolejivo nové. To co ušetříš na začátku použitím PIKO, to Ti přinese násobně starostí v budoucnu. Dan

Re: Re: PIKO

Milda | 27.03.2021

Ahoj Dane,
doma mám staré vláčky , právě že PIKO. Chci k tomu dodělat slepou kolej. Proto sháním výhybku, pár kolejí a zarážedlo . Tak to chci trochu rozšířit. Je škoda, že tu nejde přidat foto, nebo video. Jináč bych poslal foto . Proto sháním, po bazarech a výprodejích. Tak jsem se rozhodl, zkusit štěstí, také zde.

MGP

Matej Ferencei | 21.12.2020

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na MGP je možné pripojiť detektory voľnosti DET 2? Vytvára to po postavení cesty aj nejaký záver vyhybiek? A má možnosť ovládať pri stavaní cesty aj príslušenstvo konkrétne priecestie na zhlavi. Ďakujem

Re: MGP

Dan | 08.01.2021

Zdravím,
k MGP nelze připojit uvedený detektor DET 2. Závislosti lze nastavit a další podmínky a návaznosti také.

pouliční osvětlení

Oto | 09.11.2020

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na lampy Dominik, pokud bych potřeboval větší množství/ cca.100 kusů/. Zdroj - žlutý - je LED?
Dík za info. Ota
nechansky@seznam.cz

Re: pouliční osvětlení

Dan | 12.11.2020

Dobrý den Oto,
jediné místo, kde lze lampy Dominik koupit je Model-loko v Praze na Lehovci. Maji je ale jen příležitostně a maximálně desítky. Dan

1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek